A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara rendezte meg a Szakma Kiváló Tanulója Versenyt (SZKTV) és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyt (OSZTV), amelyeknek országos döntőjére Budapesten, a Szakma Sztár Fesztiválon került sor. Az eseményen a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal Elemzési és Pályakövetési Munkacsoportja is részt vett. A rendezvény a Hungexpo Vásárközpontban került megrendezésre 2024. április 24-25-én.
A Fesztivál során számos izgalmas programon vehettek részt a látogatók
-
Megtekinthették a szakmai versenyeket, ahol a tanulók legjobbjai mérhették össze tudásukat különböző szakmákban, mint például a számítástechnika, a gasztronómia, az építészet és az autószerelés. A versenyzők kiválóan teljesítettek, és lenyűgöző munkákat mutattak be.
-
A látogatóknak lehetőségük volt workshopokon és kurzusokon is részt venni, ahol új készségeket sajátíthattak el. Kipróbálhatták a marcipánfigura készítést, emberi szövetek elemzését, gép-összeszerelési és virtual reality (VR) feladatokat
-
A fesztivál ideális lehetőséget kínált az álláskeresőknek és a karrierjüket építőknek arra, hogy kapcsolatokat építsenek, valamint tanácsot és útmutatást kapjanak a különböző területeken történő elhelyezkedéshez.
-
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) agrárszakmai bemutatókkal lehetőséget adott arra, hogy a pályaválasztás előtt álló diákok a mezőgazdasági szakmákat is interaktív módon ismerhessék meg.
-
A gyakorlati feladatok mellett számos kreatív kiállítás és bemutató volt látható a fesztivál területén, melyeken keresztül bemutatták a szakmák legfrissebb technológiáit és trendjeit.
A 2024-es Szakma Sztár Fesztivál lehetőséget kínált a fiatal tehetségeknek a bemutatkozására, valamint izgalmas demonstrációkkal mutatta be a képzéskínálatot, ezzel növelve a szakmák társadalmi elismertségét és vonzerejét is. A 2024-es Szakma Sztár Fesztivál egy rendkívül inspiráló esemény, melynek céljai között nemcsak a szakmai készségek bemutatása és értékelése szerepelt, hanem lehetőséget kínált az érdeklődők számára arra, hogy kipróbálják magukat egy-egy szakmában, megismerhessék a képzés és a szakma gyakorlati oldalát is.
Kertész Boglárka